De VDAB biedt je een uitgebreid aanbod via zijn servicelijn en website
Vele werkzoekenden kennen niet of onvoldoende de dienstverlening van de VDAB op afstand. De VDAB biedt al een aantal jaren een aantal diensten aan via zijn callcenter en website. Met de toenemende werkloosheid en een wijzigende arbeidsmarkt, waarbij de VDAB zich niet langer alleen toespitst op werkzoekenden, maar ook op werknemers, herintreders, afgestudeerden, werkzoekenden met een arbeidshandicap, … worden deze toepassingen alsmaar meer van belang. Ze bieden een uitgebreid gamma van diensten waar iedere klant, gebruik van kan maken en dit ook buiten de standaard kantooruren.
De servicelijn en de website van de VDAB met de toepassing Mijn VDAB laten je toe jezelf volledig voor te bereiden op een kwalitatief gesprek met een VDAB-medewerker.
Wat kan de servicelijn allemaal doen voor jou als klant?
Via het gratis nummer 0800 30700 kun je tal van diensten van de VDAB raadplegen tussen 8u – 20u. Via dit nummer kun je jezelf inschrijven, zonder daarvoor aan te moeten schuiven in je werkwinkel. Daarnaast kun je ook tal van attesten aanvragen en inlichtingen inwinnen ivm je mogelijkheden als klant bij de VDAB. Een ander voordeel van deze wijze van administratief in orde brengen van je dossier is dat wanneer je je als klant in de werkwinkel aanbiedt de aandacht van de consulent en jezelf ten volle kan uitgaan naar het belangrijkste voor jou als werkzoekende. Namelijk hoe kan ik mijn dossier zodoende opbouwen dat een snelle en duurzame overgang naar werk mogelijk is. En last but not least kunnen de medewerkers van de servicelijn je met raad en daad bijstaan in je dagelijkse vragen rond werk en vacatures.
En hoe loopt het dan als ik mijn dossier zelf wil beheren?
Om je dossier zelf te beheren moet je jezelf in eerste instantie registreren op onze toepassing Mijn VDAB die bereikbaar is via onze website. Niet alleen bieden we hier de mogelijkheid tot zelfbeheer van je dossier, van inschrijving tot en met matching met vacatures, maar daarnaast bieden we je nog een stukje persoonlijke ruimte op de website, waarmee je onder meer je sollicitaties kunt beheren en opleidingen kunt aanvragen.
Wanneer je nooit eerder een dossier had, kan je rechtstreeks een werkzoekendendossier aanmaken afhankelijk van je statuut als werkloze, jobstudent, werknemer, … Voor wie eerder een dossier had maar zijn of haar dossier opnieuw wil openen en zelf beheren kan dat doen door de eenvoudige aanvraag van een paswoord via de werkwinkel of de servicelijn.
En als ik dit zelf niet kan, kan ik dan toch terecht in de werkwinkel bij mijn vertrouwde consulent?
Uiteraard kan de consulent in de werkwinkel je nog altijd inschrijven, maar in elke werkwinkel staan een aantal pc’s ter beschikking. Hiermee kan je met behulp van de VDAB medewerkers leren werken, zodat je op een later tijdstip je niet moet verplaatsen voor een kleinere of misschien wel grotere aanpassing. En de tijd met de VDAB consulent kan voorbehouden worden voor je echte inhoudelijke vragen, deze die je mogelijk niet kan oplossen via de diensten die telefonisch of online worden aangeboden.
Waarom zou je jezelf inschrijven als werkzoekende via een ander kanaal dan een contact met een consulent.
Via de onlinetoepassing kan je als klant mee bepalen wat je echt belangrijk vindt in je zoektocht naar werk en je kan daar zoveel tijd voor nemen als je wil. Het geeft je de tijd om rustig na te denken over wat je in je dossier opgenomen wenst te zien. Je hoeft niet aan te schuiven en rekening te houden met tal van wachtenden achter je.
Door onze medewerkers in de werkwinkel zoveel mogelijk in te zetten op het aanbieden van maatwerk zullen we met zijn allen de toenemende werkloosheid kunnen bedwingen en toch een kwalitatief sterke dienstverlening kunnen bieden aan elke klant die zich aanbiedt. We zullen dit ook niet alleen doen, maar gaan actief op zoek naar partnerschappen die voor onze klant een zo gepast mogelijke oplossing betekenen.
Op deze manier kunnen we elke klant die dienstverlening geven waar hij recht op heeft, terwijl hij / zij zelf mee kan bepalen in welke richting het dossier moet evolueren. Tegelijkertijd kan er een goede samenwerking ontstaan tussen klant en consulent en kan de focus op werk en opleiding komen te liggen, eerder dan het adminsitratief regelen van het dossier wat ontegensprekelijk van groot belang is.
Tags:
996 keer bekeken












